Cast Iron Rexroth Pump
₹1,20,020.00Price
| Series | A10VSO |
| Max Flow Rate | Upto 50 LPM |
| Type | Axial Piston |
| Displacement | 28 cc/rev |
| Max Pressure | 350 bar |
| Power Source | AC Powered |
| Motor Power | 5 HP |
| Pump Type | Axial piston |
| Control Type | Hydraulic |
| Mounting Type | SAE mount |
| Motor Speed | 2000 RPM |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Industrial Hydraulic |
| Voltage | 210 V |
| Phase | Single |
| Country of Origin | Made in India |
We "Bharat Hydraulic" are a Proprietorship Firm, engaged as the Distributor / Channel Partner, Retailer & Service Provider of Hydraulic Pump Repairing Service, Mild Steel Hydraulic Pump etc.

