Hydraulic Yukan Vane Pumps
₹12,500.00Price
| Discharge | 40LPH |
| Applications | Supercharging |
| Usage/Application | Industrial |
| Motor Horsepower | 3 HP |
| Number Of Stages | Single Stage |
| Frequency | 50 hz |
| Voltage | 230 V |
| Material | MS |
| Geometric Displacement | 41.00 mm/rev |
| Max. Pressure | 175 kgf/cm2 |
| Max. Speed | 1860 rpm |
| Motor Phase | Single |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Country of Origin | Made in India |
Bharat Hydraulic is a distinguished Retailer, Service Provider and Trader offering an enormous consignment Of Hydraulic Pump Repairing Service, Mild Steel Hyraulic Pump etc.

