K3VL80 Kawasaki Hydraulic Pump
₹66,400.00Price
| Flow Rate | Upto 25 LPM |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | AC Powered |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Horsepower | 3.7 HP |
| Motor Speed | 2000 RPM |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 215 V |
| Max Speed | 1850 rpm |
| Country of Origin | Made in India |
Bharat Hydraulic is a distinguished Retailer, Service Provider and Trader offering an enormous consignment Of Hydraulic Pump Repairing Service, Mild Steel Hyraulic Pump etc.

