PV7-1X/100 Rexroth Hydraulic Pump
₹37,323.00Price
| Flow Rate | 70 LPM |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Pneumatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Horsepower | 3.6 HP |
| Motor Speed | 1850 rpm |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
Bharat Hydraulic is a distinguished Retailer, Service Provider and Trader offering an enormous consignment Of Hydraulic Pump Repairing Service, Mild Steel Hyraulic Pump etc.

