Rexroth Volvo Hydraulic Pump
₹2,45,400.00Price
| Series | A10VSO |
| Pump Type | Hydraulic Pumps |
| Displacement | 100 cm³/rev |
| Control Type | Load Sensing |
| Max Pressure | 400 bar |
| Power Source | AC Powered |
| Mounting Type | SAE C |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Horsepower | 3 HP |
| Flow Rate | 20 LPM |
| Usage/Application | Industrial |
| Motor Speed | 1000 RPM |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 210 V |
| Country of Origin | Made in India |
Bharat Hydraulic is a distinguished Retailer, Service Provider and Trader offering an enormous consignment Of Hydraulic Pump Repairing Service, Mild Steel Hyraulic Pump etc.

