Yuken Pvr 50150 Vane Pump
₹28,500.00Price
| Discharge | 30LPH |
| Applications | Supercharging |
| Motor Horsepower | 3 HP |
| Number Of Stages | Single Stage |
| Frequency | 45 Hz |
| Voltage | 230 V |
| Max. Pressure | 160 kg/cm2 |
| Max. Speed | 2000 rpm |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Country of Origin | Made in India |
Bharat Hydraulic is a distinguished Retailer, Service Provider and Trader offering an enormous consignment Of Hydraulic Pump Repairing Service, Mild Steel Hyraulic Pump etc.

